Praca z linią czasu  TLT (Time Life Therapy)

Jak wielkie było moje zdziwienie, gdy pewnego razu zapukał do mego mieszkania pewien biznesmen i już na progu  oznajmił:  „To co zaplanowaliśmy kilka lat temu sprawdziło się i dalej się realizuje.”
Następnie dodał:  „Sam się zdziwiłem, nawet samochód ,o którym marzyłem 9 lat temu stoi teraz pod moim domem.”
To był jeden z moich klientów ,z  którym  pracowałem z programowaniem  jego przyszłości i z osiąganiem celów. Potem byli następni, którzy przypominali mi o swoich celach i ich realizacji.
Był to dla mnie kolejny dowód na to ,że możemy wymodelować naszą przyszłość i spowodować, by nasze marzenia stały się rzeczywistością.  

Co okazało się w tej metodzie,  zwanej także Creating Your Future (Tworzenie Twojej Przyszłości ), najtrudniejsze?
Odpowiedź jest banalna - moc wiary, a dokładnie jej brak  oraz umiejętność tworzenia swoich planów.

Część ludzi wie czego chce od życia w przyszłości, a część nie wie czego chce, czego oczekuje. (Pocieszające jest to, że Ci ostatni wiedzą czego nie chcą - osobowość "od").
Planowanie naszego życia na linii czasu jest magiczne. Dla mnie terapeuty, trenera-psychologa jest to jedne z ważniejszych narzędzi pracy. Sam proces programowania trwa krótko, opisywanie  naszych celów dłużej, to jakie chcemy osiągnąć rezultaty -jakimi chcemy być ludźmi w  przyszłości i kim chcemy być, co robić, jak się czuć? Opisujemy nasze plany w zeszycie. Cała trudność polega na właściwym sformułowaniu naszych planów tak, by zostały zaakceptowane przez nieświadomy umysł. Następnie wkraczamy w naszą osobistą linię czasu (proces ten odbywa w  stanie rozluźnienia z zastosowaniem lekkiego transu hipnotycznego) i  "wędrujemy" w naszą przyszłość.
Następnie wracamy do domu , odkładamy nasz zeszyt na półkę i zapominamy o wszystkim. Jednak nasz umysł nieświadomy o wszystkim pamięta  modelując  naszą  przyszłość.

Tu  dodam małą przypowieść  dotyczącą  tematu i celów życiowych człowieka, jego osiągnięć, szczęścia,...
Bóg ulepił człowieka z  gliny i został mu niewykorzystany kawałek.
-  Co  ci jeszcze ulepić ?- spytał  Bóg.
-  Ulep mi szczęście, zdrowie i (Boga)ctwo- poprosił człowiek.
 Bóg  nic nie odpowiedział, tylko  włożył pozostawiony kawałek  gliny w rękę zdziwionego człowieka.

Planując nasze  przyszłe sukcesy ,nasze życie , cele, szczęście warto mieć świadomość  tego ,że  nie ma dla człowieka większego celu niż żyć sercem i  iskrą  pochodzącą ze swego serca i rozpalać serca innych.

TLT-  Praca z linią  czasu daje też  wspaniałe efekty w likwidowaniu stresu szkolnego. Uczniowie , którzy  uczestniczyli w  terapii TLT-  pozbywają  się lęków i dużo łatwiej zdają egzaminy.
Terapia z linią czasu jest również bardzo skuteczną i szybką  metodą  niezwykle pomocną przy zdawaniu egzaminów na prawo jazdy.
Zdający  egzamin z prawa  jazdy  opisał mi  to tak :  "Byłem niezwykle spokojny, skoncentrowany  tak jakbym dokładnie wiedział co mam robić. Zdałem za pierwszym razem  bez  stresu."